Velmi si ceníme každého Vaše názoru. Pokud nás chcete pochválit za naší praci, nebo za náš osobní přístup, tak budeme rádi, když toto prostřednictvím našeho formuláře sdělíte ostatním. Pro nás mají Vaše slova opravdový význam, ať už se jedná o pochvalu, nebo kritiku. Vždy ale myslíme na to, že neustále je co zlepšovat. Děkujeme. 

Vodík

Motorář | 30.11.2016

Zdravím všechny bublinkáře :)
Již jsem na tyto stánky přispíval svou trochou do mlýna, když jsem poopravoval Petra a jeho mylný výpočet 6000 litrů vzduchu při 3000 otáčkách za minutu u čtyřdobého motoru o objemu válců 2000 ccm. Tož si to dohledejte, je to někde před dvěma lety.
Nebudeme tedy řešit kolik jak velký motor veme vzduchu za minutu, protože už jsem uvedl, že motor (benzínový atmosferický) si veme při spotřebě paliva 5L/100km cca 1000 litrů vzduchu za minutu.
Takže spotřebováváme 1000 litrů vzduchu za minutu, což je s ohledem na výskyt 21 procent kyslíku v atmosféře nějakých 210 litrů kyslíku. Ale kolik spotřebujeme vodíku ? Popravdě jsem nevěděl, kolik ho přesně v atmosféře máme, jen to že vzácných plynů máme 1 procento. Prátelé, představte si, že vodíku máme v naší atmosféře matičky země 0,000055 procent. Takže takto: Jedeme a motor nám spolyká za minutu 210 litrů kyslíku a 0,055 litrů vodíku.
Kolik že dělá to bublátko směsi ? 2 litry za minutu ? Takže nám to vyprdí 1,32 litrů kyslíku a 0,66 litru vodíku.
K 210 litrům kyslíku přidejme těch našich 0,63 procent navíc a k těm 0,055 litrům vodíku přidejme 1145 procent (ano JEDENÁCTIAPŮL NÁSOBEK).
Píšu to jen tak na zamyšlenou. Prostě bublifuk zvýší obsah vodíku v nasávaném vzduchu jedenáctinásobně.
Tož E85 jsem již odzkoušel (a zavrhnul), takže možná nastane čas.....

Přidat nový příspěvek